<

Prof. Dr. Şeref Aktaş

1990 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi' nden mezun olan Prof. Dr. Şeref Aktaş, aynı yıl TUS sınavı ile kazandığı Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını Şubat 1995 yılında tamamlayarak Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur. Uzmanlık Tezini, Aşil Tendon Onarımı konusunda yapmıştır. Dr. Şeref Aktaş, ihtisası süresinde İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı, İngiltere Londra şehrindeki Royal London Hospital ve ABD, Portland, Oregon' daki Shriners Hospital For Children da çalışarak  Çocuk Ortopedisi branşında kendisini geliştirmiştir.

İhtisası sonrasında Trakya üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Uzman Doktor olarak göreve başlayan Dr. Şeref Aktaş, Aralık 1995 yılında Yardımcı Doçent Dr kadrosuna atanmıştır. 2000 yılında Doçent. Dr. ünvanını kazanan Dr.Şeref Aktaş, Ocak 2003' e kadar Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Doçent Dr. olarak çalışmıştır. Burada görev aldığı süre içinde Portland Shriners Hospital For Children' da Ağustos 1996 - Temmuz 1997 tarihleri arasında Çocuk Ortopedisi Fellowship eğitimi ile Temmuz 1997 - Aralık 1997 arasında Klinik Research Fellowship eğitimini tamamlamıştır. Trakya üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Ortopedisi polikliniği ve Çocuk Ortopedisi multidisipliner çalışma gruplarının oluşturulmasında aktif rol almıştır. Aynı süreçte Trakya Üniversitesi bünyesinde bulunan Armağan Dönertaş Engelli Çocuklar Merkezi Çocuk Ortopedisi konsultanlığını yürütmüştür. Kasım 2001-Şubat 2002 tarihleri arasında ABD Columbia, Missouri deki Missouri University Orthopedic Surgery Department ta Visiting Professor olarak çalışmıştır.

Ocak 2003 yılında Acıbadem Hastanesi' nde çalışmaya başlayan Dr. Şeref Aktaş, Acıbadem Sağlık grubunda Çocuk Ortopedisi Sorumlu Ortopedi Uzmanı olarak görev yapmıştır. Profesyonel kariyeri ile birlikte Akademik çalışmalara da önem veren Dr.Şeref Aktaş, Mart 2009 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda Ortopedi Profesörü kadrosuna atanmıştır. İstanbul Bilim Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda öğrenci eğitimi ve asistan eğitimine katkıda bulunmuştur.

Prof.Dr. Şeref Aktaş, Mayıs 2012 itibarı ile hastalarını kurucusu olduğu Ortopedi Doktorum Kliniğinde kabul etmektedir.